אריה יצחקי
עמוד הבית אודות אריה יצחקי קטלוג ספרים מאמרים הרצאות וטיולים ביקורת ותקשורת צור קשר
 
לא צריך "אקדח מעשן"-יש ראש נפץ גרעיני מעלה תימרות עשן
פירסום ראשון של דו"ח אגרנט המלא
הטבח בקיבוץ נ´
ההיסטוריה הסודית של שרון
האם תהיה מלחמה ב- 2012?
60 שנים לקרבות תל מוטילה
גבורת משמר הירדן
מי בלם את הסורים ברמת הגולן ב- 1973
חידוש מסורת עתיקה בכ"ג באייר
שכתוב ההיסטוריה
חבורת החווה
התקווה הלבנה החדשה
מכתב גלוי לנתניהו - אם בא להורגך השכם להורגו
דו"ח סאבא"א 2011
דגן וידלין מבצעים סאבוטאז´
מאיר דגן גרם נזק חסר תקדים
מהפכת המרינו
ילקוט הכזבים של חקה
70 שנות פסיכופתאלוגיה יהודית
"הפצצה הפרסית"
ריבונות יהודית בארץ ישראל
"התותח הקדוש" של תא"ל תיבון
אותם הערבים, אותם האמריקנים ואותה הקונספציה...
מלחמת מאה וארבעים השנים
ידיעות אחרונות מעלים את מדינת ישראל
לשחרר את חבל עזה מיד
הלמינגים
ארבעת המבצעים הסודיים של דגן
להעמיד את מאיר דגן לדין
תוכנית קלקיליה א´ (יוני 1967) ותוכנית קלקיליה ב (יוני 2017)
התרשים המומלץ לנאום נתניהו
פליטות הפה הוכיחו - איראן כבר גרעינית
הסיפור האמיתי של ה"נכבה" וה"נכסה" / פרופ´ ג´אהל אבו כזאב
נחשף ה"תיק הרפואי" של בנימין נתניהו / אריה יצחקי
הקואליציה של "המקלט ביתנו" דירדרה את ישראל לשפל המדרגה
מיתוס האזור ה"צפוף ביותר" בעולם
סקנדל- חגיגה ספרותית מיוחדת בפלרמו בירת סיציליה
שני הזבובים והפרעוש: "אנחנו כבשנו את החרמון"
סתם יום של חול בעולם המוסלמי
סולטאן יעקוב
קרקס איראנו
התרמית הגדולה – כל האמת על הגרעין האיראני (אדר תשע"ג, מרס 2013)
יחידת דב לבן
הערכת האמריקאים שונתה
המסה תנצח
רצח ארלוזורוב
השקת הספר משמר הירדן במרכז למורשת בגין
תל פאח´ר
גילויים חדשים בפרשת עשרים וארבעת הכ"ג
פרשת אייזנר- יד מכוונת בתקשורת
איש החינוך דגני
לאיראנים כבר יש נשק גרעיני
קץ עידן "העמימות הגרעינית"
להדיח את ראש המוסד
לב הסכסוך
"בית אל ענכבות" או "חיט אל – חדיד"
עזה בשלישית
איך צה"ל הפך לצד"ל (צבא דישדוש לישראל)
כבש הבית הישראלי
דמוגרפיה היא ענין של גרפומניה
מתי נפלה ההחלטה לפתוח במלחמת ששת הימים, ולמה נקבע יום ה- "ע" ל- 5 ביוני?
הגורם האנושי במערכה לשחרור ירושלים - איך שוחררה העיר למרות הנחיות שר הבטחון והמטכ"ל.
עולם הפוך – הקורבנות הישראלים מתנצלים בפני הרוצחים המצריים
מתוכנית ד´ לתוכנית ה´
השתלטות הערבים
כל שנה בסתיו – דיסקין
מידע כמוס משולחנו של דיסקין
ברק נערך ל"סזון הגדול החדש" 2008
החטא ועונשו
הפסיכולוגים של צה"ל גרמו לאסון איום
השמאל הקיצוני- סכנה קיומית למדינת ישראל
פכחון
מסיכת מועצת יש"ע - מי מסתתר מאחורי מועצת יש"ע המחודשת?
"תרבות הרסיסים" של הימין
בשם "האחדות הקדושה"
שיא הרוע
אני רואה מחסומים
העצמונאים שוב רוקדים
מה קרה לבית ספר שדה כפר עציון?
"הראש האטום" של מנהיגי המתנחלים
 
Bookmark and Share

הטבח בקיבוץ נ´

פורסם ב: ערוץ 7 בתאריך: 12/01/2007


תרחיש לא בדיוני.

ליל שבת בפברואר 2007 היה קר וסגרירי. כל חברי הקיבוץ נ´ נמו את שנתם בבתיהם הצנועים. רק השומרים פטרלו סביב הגדרות ברכבם. גם חיילי הגדוד שבמחנה הסמוך, הצמוד לגדר הקיבוץ ישנו במיטותיהם. החיילים והחיילות שהיו תורנים באותו לילה צפו בעייפות במרקעי ומסכי מכשירי הגילוי המתוחכמים.


בשעה 03:00 לערך ירד ערפל כבד על כל האזור. מסך לבן אטום אפף את כל הישובים בעוטף עזה. הרבש"צ של הקיבוץ התבונן בערפל והרגשתו הייתה רעה. זהו לילה מקולל סינן לעצמו, הלוואי ונעבור אותו בשלום...
בשעה 03:00 לערך ירד ערפל כבד על כל האזור. מסך לבן אטום אפף את כל הישובים בעוטף עזה. הרבש"צ של הקיבוץ התבונן בערפל והרגשתו הייתה רעה. זהו לילה מקולל סינן לעצמו, הלוואי ונעבור אותו בשלום...

בשעה 03:30 נפתח פתח קטן בשדה שמדרום לגדר הקיבוץ. דמויות אפילות החלו להגיח מפתח המנהרה שאנשי ארגון החמאס חפרו בסודיות מוחלטת במשך מספר חודשים. חוליה ראשונה הגיחה ונערכה צפונה, ואחריה חוליה שנייה ושלישית.
 
תוך שלוש דקות היו ערוכים בשטח 21 לוחמים מצוידים היטב במיטב אמצעי הלחימה. הם החלו בתנועה מהירה לעבר גדר הקיבוץ. ולא ניסו להסות את התקדמותם. חוליית החוד חתכה את גדר הביטחון תוך 10 שניות וכל הכוח חדר פנימה בריצה. חולייה מס´ 2 שאנשיה חמושים בטילי נ"ט חדישים דהרה לעבר שער הכניסה והתמקמה מולו, חוליה מס´ 3 חמושה במקלעים בינוניים נערכה בסמוך לה. 6 החוליות האחרות (כולל חולית החוד) החלו בפריצה

רועשת לתוך בתי המגורים
.

הרבש"צ ושומר נוסף, שנעו ברכב לעבר הנקודה בה החל הירי, ספגו פגיעה ישירה של מטול רפ"ג, והרכב עלה באש. המחבלים עברו במהירות מבית לבית יורים בתושבים ההמומים שניעורו משנתם. הם לא חסו על ילדים ופעוטות.

ברגע זה נחתו חמישה טילי קאסם וארבעה פצ"מרים במטח מתוזמן בלב המחנה הצבאי מחוללים הרס רב, ופוגעים בחיילים רבים שיצאו ממגוריהם למשמע הירי הכבד. צעקות "חובש" נשמעו מכל עבר. למרות המהומה ארגן המג"ד במהירות כוח של מחלקת כוננות, והחל לנוע בראשה לעבר הקיבוץ כשבדרך מצטרפים אליו שני טנקי מרכבה 3 שחנו בסמוך. הם חצו את הכביש שמוביל מזרחה והתקרבו לשער. הטנק הראשון ספג שתי פצצות ממטול רפ"ג 29 ועלה באש, הטנק השני ניסה לתמרן ולעקוף אותו, אך ספג מטח שני של רקטות רפ"ג ונעצר. חלק מאנשי הצוות זינקו מן הצריח החוצה. חיילי החי"ר ניסו להסתער לעבר השער, אך נבלמו באש מקלעים כבדה. עשן שחור היתמר מבתי הקיבוץ.

כוחות נוספים הגיעו מן המחנה ומבסיסים סמוכים, כאשר המחבלים יורים טילי קאסם ופצמ"רים נוספים על כל הסביבה, ומאות מחבלים מגיעים מכוון עזה. בשלב הזה החלה אש ארטילרית כבדה של צה"ל שהונחתה ע"י שתי סוללות תותחים על השטח שמסביב לקיבוץ ולבסיס כדי למנוע הגעת תגבורת מחבלים.
  
בתוך הערפל הכבד נשמעו רעשי הרוטורים של מסוקי הקרב שהוזנקו לגיזרה. בשעה 05:30 חדלה האש וכוחות התגבור חדרו לקיבוץ וטיהרו את השטח. המראה שנגלה לעיניהם היה מחריד. עשרות אזרחים הרוגים, ופצועים פזורים בבתים ובין הבתים, ובתוכם נשים וילדים ולידם מחבלים הרוגים. מרבית הבתים היו פגועים ומחוררים, בחלקם בערו להבות והיתמר עשן כבד.

תוך כשעה הסתבר כי מספר ההרוגים עולה על 40, יש גם עשרות פצועים ויש חשש כבד שמספר תושבים נחטפו בידי המחבלים שנסוגו לעזה. הידיעות על הטבח המזעזע בקיבוץ גרמו לזעם אדיר בכל רחבי ישראל. החלו הפגנות ספונטאניות בכל הארץ נגד מדיניות ההבלגה של ממשלת אולמרט. הממשלה התכנסה לדיון דחוף, והחליטה לאשר מיד את תוכנית המבצע "חומת מגן 3" לכיבוש כל רצועת עזה וחיסול ארגוני המחבלים. כוננות ג´ הוכרזה בצה"ל והוחל בגיוס שלוש אוגדות מילואים. במקביל הודיעו הנהגות החמאס והפת"ח על איחוד לאומי וגיוס כללי.


והרשו לי לסיים בתובנה ששמעתי מפי קבלן בניין ערבי בעת סיור בח´אן יוניס בחורף שנת 1987, לפני עשרים שנה בדיוק. בעת שלגמנו כוס קפה שחור מהביל (עם הל) שאל אותי הערבי: "יא אסד (אריה) מה משותף לסורים ולישראלים?"
הפקחים האירופאים במעבר רפיח נמלטו בבהלה. אלפי נושאי נשק נכנסו בציר "פילדלפי" והחלה זרימה של כלי נשק, אמצעי לחימה ועשרות טונות של חומרי נפץ ממצרים לתוך רצועת עזה.

עד כאן פרק א´. בפרק ב´ בעת אחרת נספר על מהלכי הלחימה הקשה לכיבוש מתחמי ההגנה של המחבלים במחנות הפליטים ובמבואות הערים. נספר על ההפתעות האופרטיביות והטקטיות, על מעשי הגבורה של לוחמי הדרג המסתער למרות האבידות הכבדות (400 חללים), על חוסר השליטה של המטכ"ל במערכה והויכוחים בין הרמטכ"ל לאלוף פיקוד הדרום, ועל מה שהתרחש לאחר הפסקת האש שנכפתה לאחר התערבות האו"ם, ארה"ב וה"קוורטט". וכמובן שנדווח לכם על דיוני ועדת החקירה הממלכתית בראשות השופט בדימוס אהרון ברק, ועל חילופי ההאשמות בין ראש הממשלה, שר היבטחון והרמטכ"ל וכמובן על ההדחה המתוקשרת של אלוף פיקוד הדרום ועל תנועת המחאה ההמונית שהביאה להפלת ממשלת החידלון. היה ברור שפעלנו מאוחר מידי למרות המידע המודיעיני הברור, ובצורה הגרועה ביותר.
 
ועכשיו ברצינות.

עד מתי נתריע וקולנו יהיה קול קורא במדבר? ומתי העם ההולך בחושך יפקח את עיניו ויראה את המציאות?

והרשו לי לסיים בתובנה ששמעתי מפי קבלן בניין ערבי בעת סיור בח´אן יוניס בחורף שנת 1987, לפני עשרים שנה בדיוק. בעת שלגמנו כוס קפה שחור מהביל (עם הל) שאל אותי הערבי: "יא אסד (אריה) מה משותף לסורים ולישראלים?". כאשר לא ידעתי להשיב, ענה לי: "ראש קשה וחוסר פתיחות מחשבתית". ומתי יש פתיחות? המשיך הערבי, "כאשר פותחים לכם ולסורים את הראש בנבוט".

 

http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/6327


גדוד 21 בעקבות לוחמים

גדוד 21 בעקבות לוחמים מאת אריה יצחקי

גדוד חי"ר 21 הוקם ב- 25 בדצמבר 1947 כגדוד ג´ של חטיבת "לבנוני", והיה אחד מהגדודים הסדירים הראשונים של ארגון "ההגנה"...מידע נוסף

 

עלילות הסטן והתרנגולת

עלילות הסטן והתרנגולת  מאת דב דורון

סיפור מלחמת העצמאות בירושלים מזווית שלא סופרה עד היום – כפי שחווה אותה חייל פשוט (חפ"ש) בקו האש- בחזית העירונית....מידע נוסף

 

שלדים בארון

שלדים בארון מאת אריה יצחקי

ההיסטוריה הכתובה והנלמדת במדינת ישראל היא היסטוריה כוזבת ושיקרית שכל דמיון בינה לבין המציאות מקרי בהחלט. ...מידע נוסף

 

222 הימים של כפר דרום

222 הימים של כפר דרום מאת אריה יצחקי

שלושה חודשים רצופים של הגנה על יעד מבוצר מול הפגזות כבדות, מטחי ירי ביום ובלילה וארבע התקפות רצופות של כוחות משולבים של חי"ר ושריון,...מידע נוסף