אריה יצחקי
עמוד הבית אודות אריה יצחקי קטלוג ספרים מאמרים הרצאות וטיולים ביקורת ותקשורת צור קשר
 
לא צריך "אקדח מעשן"-יש ראש נפץ גרעיני מעלה תימרות עשן
פירסום ראשון של דו"ח אגרנט המלא
הטבח בקיבוץ נ´
ההיסטוריה הסודית של שרון
האם תהיה מלחמה ב- 2012?
60 שנים לקרבות תל מוטילה
גבורת משמר הירדן
מי בלם את הסורים ברמת הגולן ב- 1973
חידוש מסורת עתיקה בכ"ג באייר
שכתוב ההיסטוריה
חבורת החווה
התקווה הלבנה החדשה
מכתב גלוי לנתניהו - אם בא להורגך השכם להורגו
דו"ח סאבא"א 2011
דגן וידלין מבצעים סאבוטאז´
מאיר דגן גרם נזק חסר תקדים
מהפכת המרינו
ילקוט הכזבים של חקה
70 שנות פסיכופתאלוגיה יהודית
"הפצצה הפרסית"
ריבונות יהודית בארץ ישראל
"התותח הקדוש" של תא"ל תיבון
אותם הערבים, אותם האמריקנים ואותה הקונספציה...
מלחמת מאה וארבעים השנים
ידיעות אחרונות מעלים את מדינת ישראל
לשחרר את חבל עזה מיד
הלמינגים
ארבעת המבצעים הסודיים של דגן
להעמיד את מאיר דגן לדין
תוכנית קלקיליה א´ (יוני 1967) ותוכנית קלקיליה ב (יוני 2017)
התרשים המומלץ לנאום נתניהו
פליטות הפה הוכיחו - איראן כבר גרעינית
הסיפור האמיתי של ה"נכבה" וה"נכסה" / פרופ´ ג´אהל אבו כזאב
נחשף ה"תיק הרפואי" של בנימין נתניהו / אריה יצחקי
הקואליציה של "המקלט ביתנו" דירדרה את ישראל לשפל המדרגה
מיתוס האזור ה"צפוף ביותר" בעולם
סקנדל- חגיגה ספרותית מיוחדת בפלרמו בירת סיציליה
שני הזבובים והפרעוש: "אנחנו כבשנו את החרמון"
סתם יום של חול בעולם המוסלמי
סולטאן יעקוב
קרקס איראנו
התרמית הגדולה – כל האמת על הגרעין האיראני (אדר תשע"ג, מרס 2013)
יחידת דב לבן
הערכת האמריקאים שונתה
המסה תנצח
רצח ארלוזורוב
השקת הספר משמר הירדן במרכז למורשת בגין
תל פאח´ר
גילויים חדשים בפרשת עשרים וארבעת הכ"ג
פרשת אייזנר- יד מכוונת בתקשורת
איש החינוך דגני
לאיראנים כבר יש נשק גרעיני
קץ עידן "העמימות הגרעינית"
להדיח את ראש המוסד
לב הסכסוך
"בית אל ענכבות" או "חיט אל – חדיד"
עזה בשלישית
איך צה"ל הפך לצד"ל (צבא דישדוש לישראל)
כבש הבית הישראלי
דמוגרפיה היא ענין של גרפומניה
מתי נפלה ההחלטה לפתוח במלחמת ששת הימים, ולמה נקבע יום ה- "ע" ל- 5 ביוני?
הגורם האנושי במערכה לשחרור ירושלים - איך שוחררה העיר למרות הנחיות שר הבטחון והמטכ"ל.
עולם הפוך – הקורבנות הישראלים מתנצלים בפני הרוצחים המצריים
מתוכנית ד´ לתוכנית ה´
השתלטות הערבים
כל שנה בסתיו – דיסקין
מידע כמוס משולחנו של דיסקין
ברק נערך ל"סזון הגדול החדש" 2008
החטא ועונשו
הפסיכולוגים של צה"ל גרמו לאסון איום
השמאל הקיצוני- סכנה קיומית למדינת ישראל
פכחון
מסיכת מועצת יש"ע - מי מסתתר מאחורי מועצת יש"ע המחודשת?
"תרבות הרסיסים" של הימין
בשם "האחדות הקדושה"
שיא הרוע
אני רואה מחסומים
העצמונאים שוב רוקדים
מה קרה לבית ספר שדה כפר עציון?
"הראש האטום" של מנהיגי המתנחלים
 
Bookmark and Share

ריבונות יהודית בארץ ישראל

פורסם ב: בתאריך: 27/12/2010

לאחרונה עלה לדיון ציבורי נושא מדינת ישראל כמדינה יהודית. אם נבחן את תולדות עם ישראל בארץ ישראל במהלך 3,700 השנים האחרונות, נגלה מספר עובדות מעניינות ומרתקות. בכל התקופה הארוכה הזאת יש רק שש פסגות תקופתיות בהן הייתה ריבונות יהודית או ממלכתיות יהודית עצמאית בארץ ישראל, והתקופות הללו היו לרוב קצרות מאד ובסך הכל פחות מחמישית בלבד ממשך התקופה!.

אברהם אבינו ובני ביתו מגיעים לארץ לפני כ- 3,700 שנים, נוטים בה את אוהליהם ונודדים לארכה. במסורת זאת ממשיכים בניו, נכדיו וניניו, אך הם לא שליטי ארץ כנען. בסוף התקופה הם "יורדים" מצרימה ומתחילה תקופת שפל קשה של שעבוד מצרים הנמשכת מאות שנים.

מפנה ראשון ופסגה ראשונה בתולדותינו היא "תקופת ההתנחלות" בה מנהיג יהושע בן-נון שעומד בראש צבא שבטי ישראליהודית עצמאית בתחומיה. המאוחד, כובש חלקים גדולים מארץ ישראל ומקים לראשונה יישו
חלפו 62 שנים של ריבונות יהודית חדשה ואורות האזהרה מהבהבים. מספר הסכנה הוא 80 שנים. אלה שנות הקיום של מלכות דוד ושלמה ומלכות בית חשמונאי.

לאחר מות יהושע מתחילה תקופה אפלה של פירוד שבטי ועדתי, "תקופת השופטים" בה משועבד העם ברובו או בחלקו לאויבים מקומיים וחיצוניים. המפנה מגיע עם ראשית תקופת המלוכה. שאול בן-קיש מניח את היסוד, ויורשו דוד בן-ישי מקים ממלכה יהודית אדירה המשתרעת מנהר פרת עד נחל מצרים. זוהי הפסגה השנייה בתולדותינו שנמשכה כ- 85 שנים (ימי ממלכתם של שאול, דוד ושלמה). בסוף ימי שלמה מופיעים משתפי הפעולה והבוגדים ומתחילים בחתירה תחת אושיות הממלכה המאוחדת.

מיד לאחר מות שלמה הופך תהליך הפירוד והשבטיות למלחמת אחים בין רחבעם וירבעם בן נבט שגורמת לחלוקת הממלכה לשניים; ולתהליך איטי של דעיכה ונסיגה בשתי הממלכות הקטנות (להוציא תקופה קצרה מאד בימי המלך אחאב).

באמצעו של תהליך זה יש שינוי דרמטי. פיסגת ריבונות שלישית. בימי מלך ישראל ירבעם בן יואש ומלך יהודה עוזיהו שוב יש ריבונות יהודית על כל ארץ ישראל, וגבול ישראל משתרע מ"לבוא חמת ועד ים הערבה". להוותנו זו תקופה קצרת מועד כ- 40 שנים בסך הכל ומיד לאחריה באה קריסה: חורבן ממלכת ישראל וגלות אשור, ו- 136 שנים לאחר מכן חורבן ממלכת יהודה הקטנה, חורבן בית המקדש הראשון וגלות בבל.

תקופת השפל של הגלות נמשכה כ- 50 שנים ואז זורח אור של תקווה "הצהרת כורש" מלך פרס, הקמת המקדש השני בירושלים – 70 שנים לאחר חורבנו, ואחר כך עליית עזרא ונחמיה וייסוד "פחוות יהוד" בתחום האימפריה הפרסית. זאת אמנם לא ריבונות מלאה, אך זהו ניצן של ריבונות. וכשמגיעים ימי "מלכות יוון" – כיבושי אלכסנדר מוקדון ויורשיו מלכי בית תלמי ובית סלווקוס, והפלא ופלא שוב צומחת פיסגה של ריבונות יהודית- הפסגה הרביעית – נגד כל הסיכויים הראליים. למן המרד המופלא רצוף הנסים של יהודה המקבי ואחיו, ולמעשה מימי נשיאותו של שמעון התרסי ועד אחרון מלכי בית חשמונאי, יש בארץ ישראל מדינה יהודית עצמאית (נשיאות ולאחריה ממלכה) שנמשכה כ- 80 שנים. תחומי המדינה התפשטו בהדרגה עד הר החרמון בצפון ועד צפון סיני בדרום מערב.

ושוב הופיעו הפירוד ומלחמות האחים ובעטיים אבדן הריבונות. יהודה הופכת לפרובינקיה רומית-ביזנטית למשך 702 שנים. להוציא חריג אחד שהוא פסגת הריבונות החמישית – תקופת נשיאותו הקצרה של שמעון בן כוסבה ("בר כוכבא") שארכה 4 שנים בלבד.

זוהי תקופת שפל נוראה שתהומותיה חורבן ירושלים, חורבן המקדש השני וגלות רומא הראשונה (70 לספירה), חורבן ביתר וגלות רומא השנייה (130 לספירה).

לאחר כיבוש הארץ בידי הערבים- המוסלמים בשנת 636 לספירה, השפל נמשך עוד 1312 שנים נוספות. אלה שנות השיעבוד של ישמעאל ואדום (הערבים המוסלמים, הצלבנים, הממלוכים, העות´מאנים והבריטים). בתקופה זאת נרדפו היהודים בגלות, הושפלו ונרמסו עד עפר, הוכחדו בחלקם באכזריות שטנית ודווקא שהיו ב"יוון המצולה" וב"שאול התחתיות" של משרפות השואה, קמו כעוף החול האגדי מן האפר ובשנת תש"ח הגיעו אל הפסגה השישית של ריבונות יהודית בארץ ישראל- הקמת מדינת ישראל המחודשת. "המדינה היהודית" כפי שהוגדרה במגילת העצמאות- הלכה מחיל אל חיל, קיבצה גלויותיה והרחיבה תחומיה מן החרמון ועד קצה סיני.

ואז החל שוב התהליך הממאיר של פירוד ושנאת אחים הרודף אותנו 3,700 שנים.

שוב צצו והופיעו המשת"פים והבוגדים מבית בדמות "קואליציות שלום" של השמאלנים פליטי הקומוניזם, האנרכיסטים והאוטואנטישמיים שחברו אל ארגוני המחבלים ושונאי ישראל הניאונאצים באירופה וברחבי העולם. חלפו 62 שנים של ריבונות יהודית חדשה ואורות האזהרה מהבהבים. מספר הסכנה הוא 80 שנים. אלה שנות הקיום של מלכות דוד ושלמה ומלכות בית חשמונאי.

גם אויבינו העיקריים למדו היטב את ההיסטוריה היהודית. חאפז אל אסד נשיא סוריה הקודם חזר והצהיר כי הזמן פועל לטובת הערבים, וכי מדינת ישראל לא תתקיים אחרי שנת 2028. מייסד תנועת המחבלים חמא"ס אחמד יאסין קבע את שנת 2020 כשנת חורבן מדינת ישראל.

אם חפצי חיים אנו, עלינו למוטט ולשבור את האיום ההיסטורי שיופיע בין שנת ה- 70 לשנת ה- 80 של המדינה; והמשימה הראשונה היא למגר כבר כעת את   החתרנות מבית של ה"גיס החמישי". כוחנו יהיה באחדותנו ובאמונתנו כי מדינת ישראל היהודית היא רק בחיתוליה וכי עוד נכונו לה שיאים שיגמדו את השגי מלחמות תש"ח ותשכ"ז.

 

 עוד  http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/9088

 

 

.


גדוד 21 בעקבות לוחמים

גדוד 21 בעקבות לוחמים מאת אריה יצחקי

גדוד חי"ר 21 הוקם ב- 25 בדצמבר 1947 כגדוד ג´ של חטיבת "לבנוני", והיה אחד מהגדודים הסדירים הראשונים של ארגון "ההגנה"...מידע נוסף

 

עלילות הסטן והתרנגולת

עלילות הסטן והתרנגולת  מאת דב דורון

סיפור מלחמת העצמאות בירושלים מזווית שלא סופרה עד היום – כפי שחווה אותה חייל פשוט (חפ"ש) בקו האש- בחזית העירונית....מידע נוסף

 

שלדים בארון

שלדים בארון מאת אריה יצחקי

ההיסטוריה הכתובה והנלמדת במדינת ישראל היא היסטוריה כוזבת ושיקרית שכל דמיון בינה לבין המציאות מקרי בהחלט. ...מידע נוסף

 

222 הימים של כפר דרום

222 הימים של כפר דרום מאת אריה יצחקי

שלושה חודשים רצופים של הגנה על יעד מבוצר מול הפגזות כבדות, מטחי ירי ביום ובלילה וארבע התקפות רצופות של כוחות משולבים של חי"ר ושריון,...מידע נוסף