אריה יצחקי
עמוד הבית אודות אריה יצחקי קטלוג ספרים מאמרים הרצאות וטיולים ביקורת ותקשורת צור קשר
 
לא צריך "אקדח מעשן"-יש ראש נפץ גרעיני מעלה תימרות עשן
פירסום ראשון של דו"ח אגרנט המלא
הטבח בקיבוץ נ´
ההיסטוריה הסודית של שרון
האם תהיה מלחמה ב- 2012?
60 שנים לקרבות תל מוטילה
גבורת משמר הירדן
מי בלם את הסורים ברמת הגולן ב- 1973
חידוש מסורת עתיקה בכ"ג באייר
שכתוב ההיסטוריה
חבורת החווה
התקווה הלבנה החדשה
מכתב גלוי לנתניהו - אם בא להורגך השכם להורגו
דו"ח סאבא"א 2011
דגן וידלין מבצעים סאבוטאז´
מאיר דגן גרם נזק חסר תקדים
מהפכת המרינו
ילקוט הכזבים של חקה
70 שנות פסיכופתאלוגיה יהודית
"הפצצה הפרסית"
ריבונות יהודית בארץ ישראל
"התותח הקדוש" של תא"ל תיבון
אותם הערבים, אותם האמריקנים ואותה הקונספציה...
מלחמת מאה וארבעים השנים
ידיעות אחרונות מעלים את מדינת ישראל
לשחרר את חבל עזה מיד
הלמינגים
ארבעת המבצעים הסודיים של דגן
להעמיד את מאיר דגן לדין
תוכנית קלקיליה א´ (יוני 1967) ותוכנית קלקיליה ב (יוני 2017)
התרשים המומלץ לנאום נתניהו
פליטות הפה הוכיחו - איראן כבר גרעינית
הסיפור האמיתי של ה"נכבה" וה"נכסה" / פרופ´ ג´אהל אבו כזאב
נחשף ה"תיק הרפואי" של בנימין נתניהו / אריה יצחקי
הקואליציה של "המקלט ביתנו" דירדרה את ישראל לשפל המדרגה
מיתוס האזור ה"צפוף ביותר" בעולם
סקנדל- חגיגה ספרותית מיוחדת בפלרמו בירת סיציליה
שני הזבובים והפרעוש: "אנחנו כבשנו את החרמון"
סתם יום של חול בעולם המוסלמי
סולטאן יעקוב
קרקס איראנו
התרמית הגדולה – כל האמת על הגרעין האיראני (אדר תשע"ג, מרס 2013)
יחידת דב לבן
הערכת האמריקאים שונתה
המסה תנצח
רצח ארלוזורוב
השקת הספר משמר הירדן במרכז למורשת בגין
תל פאח´ר
גילויים חדשים בפרשת עשרים וארבעת הכ"ג
פרשת אייזנר- יד מכוונת בתקשורת
איש החינוך דגני
לאיראנים כבר יש נשק גרעיני
קץ עידן "העמימות הגרעינית"
להדיח את ראש המוסד
לב הסכסוך
"בית אל ענכבות" או "חיט אל – חדיד"
עזה בשלישית
איך צה"ל הפך לצד"ל (צבא דישדוש לישראל)
כבש הבית הישראלי
דמוגרפיה היא ענין של גרפומניה
מתי נפלה ההחלטה לפתוח במלחמת ששת הימים, ולמה נקבע יום ה- "ע" ל- 5 ביוני?
הגורם האנושי במערכה לשחרור ירושלים - איך שוחררה העיר למרות הנחיות שר הבטחון והמטכ"ל.
עולם הפוך – הקורבנות הישראלים מתנצלים בפני הרוצחים המצריים
מתוכנית ד´ לתוכנית ה´
השתלטות הערבים
כל שנה בסתיו – דיסקין
מידע כמוס משולחנו של דיסקין
ברק נערך ל"סזון הגדול החדש" 2008
החטא ועונשו
הפסיכולוגים של צה"ל גרמו לאסון איום
השמאל הקיצוני- סכנה קיומית למדינת ישראל
פכחון
מסיכת מועצת יש"ע - מי מסתתר מאחורי מועצת יש"ע המחודשת?
"תרבות הרסיסים" של הימין
בשם "האחדות הקדושה"
שיא הרוע
אני רואה מחסומים
העצמונאים שוב רוקדים
מה קרה לבית ספר שדה כפר עציון?
"הראש האטום" של מנהיגי המתנחלים
 
Bookmark and Share

קץ עידן "העמימות הגרעינית"

פורסם ב: מקור ראשון בתאריך: 09/10/2006

מאז שנות ה-60 דבקה מדינת ישראל באסטרטגית "העמימות הגרעינית". היא אינה מצהירה על מתקנים גרעיניים שברשותה וכמובן נמנעת מלבצע ניסויים גרעיניים.הסיבה המרכזית היא שארה"ב אינה מוכנה שישראל תצטרף למועדון הגרעיני המצומצם בו חברות רשמית: ארה"ב ,רוסיה, סין, בריטניה, צרפת ולא רשמית: הודו ופקיסטן.
לאחרונה הקים שר הבטחון מופז ועדה לבחינת "אסטרטגית העמימות" וברור שחייב לבוא שינוי. כל בר-בי-רב יודע שבידי ישראל יש נשק גרעיני מאז תחילת שנות ה-60, אך השאלה הקריטית הייתה בכמה פצצות מדובר?
עד 1986 העריכו שירותי הביון המערביים שיש בידי ישראל 3-4 פצצות גרעין קטנות, ואז התפוצצה פרשת הבוגד מרדכי ואנונו. העיתונאי האנטישמי, אויב ישראל, פיטר הונאם פירסם גילויים מדהימים היישר ממכון 2 בקמ"ג. היה זה מעשה בלעם קלסי של רשע שבא לקלל ונמצא מברך. הונאם "השוטה" וסייענו המרגל- "הסוכן המשוטה" מרדכי ואנונו העבירו מידע רגיש ביותר שנמסר לבדיקה למומחי הגרעין בעולם ובראשם פרופ´ פרנק בראנבי, פיזיקאי בעל שם עולמי שגויס ע"י ה"סנדיי טיימס" וקביעתם של אלה היתה מוחצת: ישראל היא לא מעצמת גרעין זניחה שלרשותה 3-4 ראשי נפץ גרעיניים, אלא מעצמה אדירה עם 200 ראשי- נפץ גרעיניים לפחות... ומאז חלפו 18 שנים וישראל הכפילה את הארסנל הגרעיני שלה.
 פיטר הונאם הצהיר לאחרונה- בעקבות שחרור ואנונו- שישראל היא המעצמה הגרעינית החמישית בעוצמתה בעולם עם כ-400 פצצות גרעין. יש לה לדבריו כיום גם שלוש צוללות המסוגלות לשגר טילי שיוט גרעיניים שמאפשרים לה לפגוע בכל מדינה בעולם, בצד טילים בליסטיים (משפחות "יריחו", "שביט")- החמושים בראשי נפץ גרעיניים,ומפציצים ארוכי טווח (I-15F) נושאי פצצות גרעין...ו"העולם" (לטענתו) אינו מוחה על כך ואינו עושה מאומה...
וכך האנטישמי המזוקן הקטן, טעה שוב. ראוי שידע שישראל היא המעצמה הגרעינית הרביעית בעוצמתה בעולם. כן, כן, על אפו וחמתו ישראל עקפה אפילו את מכורתו "אלביון הנוכלת". והחמור ביותר מבחינת אויבי ישראל- אין כל סיכוי לפרק אותה מיכולתה הגרעינית.
אין ספק ש"העמימות הגרעינית" הביאה להישגים אסטרטגיים מרשימים בשנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת, וריסנה והגבילה את המהלכים הצבאיים של מצרים, סוריה ומדינות ערב האחרות.
אך משהו בסיסי השתנה במאזן האימה. ב-2004 יש איום של ממש על קיומה של ישראל. איראן החומייניסטית, האויבת  הנחרצת של ישראל שמצהירה השכם והערב על השמדת ישראל הגיעה ליכולת אופרטיבית של שיגור טילים בליסטיים (שיהאב  3) ומתקרבת  במהירות לייצור נשק גרעיני.
בתכנית  הטלויזיה "פוליטיקה"(6.7.04) הצהיר ראש אמ"ן האלוף זאבי- פרקש כי להערכתו איראן תגיע ליכולת מו"פ (מחקר ופיתוח) של נשק גרעיני במאי 2005. ומנקודה זאת התהליך יימשך עוד כשנתיים עד שנתיים וחצי עד שיהיה לאיראן ראש גרעיני מבצעי. אני סבור שהאלוף זאבי הוא אופטימי מאד. להערכתי איראן הגיעה כבר ליכולת מו"פ ויהיה לה נשק גרעיני ביולי 2006, אלא אם כן תבוצע פעולה צבאית להפסקת התהליך.
האיום על קיום ישראל הפך עתה למוחשי ומידי. בעיקר לאחר שכמה איאטולות הצהירו בריש גלי שישראל (השטן הקטן) היא מדינה פגיעה מאד ופצצה גרעינית אחת תחסל אותה. ברור שה"עמימות" לא מרתיעה טיפוסים כאלה. ייתר על כן מוחמד אל= בראדעי מנכ"ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה גרעינית (סבא"א) הודיע כי התרחיש של נפילת ראש נפץ גרעיני לידי ארגון טרור הוא מעשי ומוחשי יותר מתמיד.
משימת הנהגת ישראל עתה  היא להעביר מסר חד וברור לכל חברי ההנהגה האיראנית, הג´יהדיסטים המוסלמים, הקניבלים הפלסטינים, האנטישמים הישנים והאנטישמים החדשים. המסר יבהיר כי נסיון לפגוע במדינת ישראל בנשק לא קונבנציונלי להשמדה המונית (אטומי, ביולוגי, כימי) יביא לתגובה של "מכה שניה" ו"מכה שלישית" שבהן יושמדו מיד כל המדינות הערביות והמוסלמיות במרחב שבין קזבלנקה במערב ומשהד במזרח (ואם יש צורך עד איסלמבד וקרצ´י במזרח). ואין כוונה לפגיעה בכמה מליוני ערבים אלא להשמדה טוטאלית.שלטונות ישראל לא יחפשו את האחראי לפיגוע אלא יפעלו אוטומטית.זה יחל בהשמדת ערי הבירה (24 ערים) וכל המתקנים האסטרטגיים העיקריים כמו: סכרים, שדות נפט, בתי זיקוק, תחנות כח חשמליות, מפעלים עיקריים של תעשיות כימיות וביולוגיות וכמובן כורים אטומים ותשתית גרעינית. "המכה השלישית" תהיה חיסול הערים המשניות (כ-200) ומטרות אופרטיביות וטקטיות.
ראוי שהצבועים "האנטישמיים הנאורים" (ירוקים, ליברליים אנרכיסטים, אנטי- גלובליים) באיחוד האירופי ידעו שלהשמדה הגרעינית של עולם האיסלאם המיליטנטי תהיה השפעה ישירה ועקיפה- בחלקה מיידית- גם על המרחב האירופאי שבין דבלין למוסקבה ובין אתונה וסטוקהולם (ראה ערך קרינה גרעינית...). אין ספק שחשיפת הידע המבוקרת והסרת העמימות שיועברו במצגת גלויה בכל כלי התקשורת בעולם יביאו  להתפכחות. כל אויבנו לסיעותיהם וגווניהם יבינו שפגיעה במדינת ישראל פירושה אפוקליפסה עולמית וקץ היקום האנושי.במצב כזה אפילו פסיכופטים מוכי שיגעון דתי יעשו הכל כדי למנוע את "ברירת שמשון". מה גם ששמשון המודרני הוא לא רק בעל מחלפות ארוכות, אלא עיניו עדיין בראשו, והנזק שהוא יכול לגרום לאויביו בחייו ולא במותו, הוא עצום ובל ישוער.

---------------------------------------------------------------------------------------------
אריה יצחקי שירת במכון 2 בקמ"ג, אותו מכון שבו עבד מרדכי ואנונו כמפעיל זוטר. בניגוד לואנונו הוא נכנס, ברשות ובסמכות, לכל החלקים והמדורים במכון, כולל אלה שואנונו יכול היה רק לחלום על כניסה לתוכם. ודי לחכימא ברמיזה...


גדוד 21 בעקבות לוחמים

גדוד 21 בעקבות לוחמים מאת אריה יצחקי

גדוד חי"ר 21 הוקם ב- 25 בדצמבר 1947 כגדוד ג´ של חטיבת "לבנוני", והיה אחד מהגדודים הסדירים הראשונים של ארגון "ההגנה"...מידע נוסף

 

עלילות הסטן והתרנגולת

עלילות הסטן והתרנגולת  מאת דב דורון

סיפור מלחמת העצמאות בירושלים מזווית שלא סופרה עד היום – כפי שחווה אותה חייל פשוט (חפ"ש) בקו האש- בחזית העירונית....מידע נוסף

 

שלדים בארון

שלדים בארון מאת אריה יצחקי

ההיסטוריה הכתובה והנלמדת במדינת ישראל היא היסטוריה כוזבת ושיקרית שכל דמיון בינה לבין המציאות מקרי בהחלט. ...מידע נוסף

 

222 הימים של כפר דרום

222 הימים של כפר דרום מאת אריה יצחקי

שלושה חודשים רצופים של הגנה על יעד מבוצר מול הפגזות כבדות, מטחי ירי ביום ובלילה וארבע התקפות רצופות של כוחות משולבים של חי"ר ושריון,...מידע נוסף