אריה יצחקי
עמוד הבית אודות אריה יצחקי קטלוג ספרים מאמרים הרצאות וטיולים ביקורת ותקשורת צור קשר
 
לא צריך "אקדח מעשן"-יש ראש נפץ גרעיני מעלה תימרות עשן
פירסום ראשון של דו"ח אגרנט המלא
הטבח בקיבוץ נ´
ההיסטוריה הסודית של שרון
האם תהיה מלחמה ב- 2012?
60 שנים לקרבות תל מוטילה
גבורת משמר הירדן
מי בלם את הסורים ברמת הגולן ב- 1973
חידוש מסורת עתיקה בכ"ג באייר
שכתוב ההיסטוריה
חבורת החווה
התקווה הלבנה החדשה
מכתב גלוי לנתניהו - אם בא להורגך השכם להורגו
דו"ח סאבא"א 2011
דגן וידלין מבצעים סאבוטאז´
מאיר דגן גרם נזק חסר תקדים
מהפכת המרינו
ילקוט הכזבים של חקה
70 שנות פסיכופתאלוגיה יהודית
"הפצצה הפרסית"
ריבונות יהודית בארץ ישראל
"התותח הקדוש" של תא"ל תיבון
אותם הערבים, אותם האמריקנים ואותה הקונספציה...
מלחמת מאה וארבעים השנים
ידיעות אחרונות מעלים את מדינת ישראל
לשחרר את חבל עזה מיד
הלמינגים
ארבעת המבצעים הסודיים של דגן
להעמיד את מאיר דגן לדין
תוכנית קלקיליה א´ (יוני 1967) ותוכנית קלקיליה ב (יוני 2017)
התרשים המומלץ לנאום נתניהו
פליטות הפה הוכיחו - איראן כבר גרעינית
הסיפור האמיתי של ה"נכבה" וה"נכסה" / פרופ´ ג´אהל אבו כזאב
נחשף ה"תיק הרפואי" של בנימין נתניהו / אריה יצחקי
הקואליציה של "המקלט ביתנו" דירדרה את ישראל לשפל המדרגה
מיתוס האזור ה"צפוף ביותר" בעולם
סקנדל- חגיגה ספרותית מיוחדת בפלרמו בירת סיציליה
שני הזבובים והפרעוש: "אנחנו כבשנו את החרמון"
סתם יום של חול בעולם המוסלמי
סולטאן יעקוב
קרקס איראנו
התרמית הגדולה – כל האמת על הגרעין האיראני (אדר תשע"ג, מרס 2013)
יחידת דב לבן
הערכת האמריקאים שונתה
המסה תנצח
רצח ארלוזורוב
השקת הספר משמר הירדן במרכז למורשת בגין
תל פאח´ר
גילויים חדשים בפרשת עשרים וארבעת הכ"ג
פרשת אייזנר- יד מכוונת בתקשורת
איש החינוך דגני
לאיראנים כבר יש נשק גרעיני
קץ עידן "העמימות הגרעינית"
להדיח את ראש המוסד
לב הסכסוך
"בית אל ענכבות" או "חיט אל – חדיד"
עזה בשלישית
איך צה"ל הפך לצד"ל (צבא דישדוש לישראל)
כבש הבית הישראלי
דמוגרפיה היא ענין של גרפומניה
מתי נפלה ההחלטה לפתוח במלחמת ששת הימים, ולמה נקבע יום ה- "ע" ל- 5 ביוני?
הגורם האנושי במערכה לשחרור ירושלים - איך שוחררה העיר למרות הנחיות שר הבטחון והמטכ"ל.
עולם הפוך – הקורבנות הישראלים מתנצלים בפני הרוצחים המצריים
מתוכנית ד´ לתוכנית ה´
השתלטות הערבים
כל שנה בסתיו – דיסקין
מידע כמוס משולחנו של דיסקין
ברק נערך ל"סזון הגדול החדש" 2008
החטא ועונשו
הפסיכולוגים של צה"ל גרמו לאסון איום
השמאל הקיצוני- סכנה קיומית למדינת ישראל
פכחון
מסיכת מועצת יש"ע - מי מסתתר מאחורי מועצת יש"ע המחודשת?
"תרבות הרסיסים" של הימין
בשם "האחדות הקדושה"
שיא הרוע
אני רואה מחסומים
העצמונאים שוב רוקדים
מה קרה לבית ספר שדה כפר עציון?
"הראש האטום" של מנהיגי המתנחלים
 
Bookmark and Share

החטא ועונשו

פורסם ב: אתר ערוץ 7 בתאריך: 13/08/2006

החטא החמור והנורא של גירוש ועקירת יהודים מנחלתם בגוש קטיף בחודש אב תשס"ה גרוע יותר מחטא המרגלים, ולכן גם העונש עליו מי יישורנו.

החוטאים הם לא רק הקבוצה הקטנה של האליטות (הממשלה, מערכת המשפט, הנהגת הצבא, המשטרה והתקשורת) שיזמו וביצעו את הזוועה, אלא גם המוני בית ישראל שעמדו אדישים מן הצד. אלה שהלכו להשתעשע בחופי הים ונסעו לטיולי כיף בחו"ל, וחלקם אפילו הרגישו הרגשה של סיפוק והתעלות על המכות שספגו "המתנחלים הבזויים" בגוש קטיף ובצפון השומרון. כמו חייל השריון הנבל שאמר:  "תמיד החי"ר גוזל מאיתנו את התהילה. גם בהתנתקות נדחקנו הצידה וגזלו מאיתנו את כל האקשן והתהילה" זוהי שנאת חינם במיטבה.

והיו גם החרדים שעמדו מן הצד ולא קרעו קריעה, ואנשי הימין החילוניים מ"הליכוד" ועד "ישראל ביתנו" שספקו כפיים והזילו דמעה אך לא זזו מכורסאותיהם הנוחות מול מסכי הטלוויזיה. ואפילו אחינו "הממלכתיים" שענדו סרטים כתומים והגיעו לעצרות- עם, אך ראו מרחוק את דמו השפוך של השה שהוקרב לעולה וטיהרו את מצפונם בקריאה פנימית "ידינו לא שפכו את הדם הזה". ובסתר ליבם אמרו, אולי גוש קטיף שהוקרב יציל את גוש עציון ואת אפרתה ואת גוש עפרה ואת גוש עלי, ואנחנו נשאר "ממלכתיים" ולא נסרב לפקודה ולא נתעמת עם כוחות השחור שהרי גם המה "יהודים" ויש לשמור בכל מחיר על "האחדות הקדושה". וזוהי עיקרה של תורת הממלכתיות החדשה: תורת ישראל וארץ ישראל הן כעפר לדוש לעומת מדינת ישראל המחודשת.
 
וישנו גם החטא המוסרי: חטא "עגל הזהב" של תשס"ה-תשס"ו.
 
הציבור בישראל, כמעט כולו, שיתף פעולה עם שלטון הרשע של אריאל שרון, בניו וחבר מרעיו, למרות שכולם ידעו שהם מושחתים ללא תקנה. שיתפו פעולה עימם גם בית המשפט העליון, היועץ המשפטי לממשלה והדרגים הפיקודיים הבכירים בצה"ל ובמשטרה. הם שיתפו בפשע את מרבית הצבא הסדיר שמדיו ודגליו טומאו והוכתמו. וגם לאחר מעשה בחר העם בישראל בממשלת המשך שחרטה על דגלה תמיכה והרחבה של פשעי העקירה והגירוש. יש לנו אם כן שני חטאים נוראים הכרוכים זה בזה "חטא המרגלים ו"חטא העגל".
חלפה שנה אחת בלבד ובחודש אב תשס"ו הגיע עת פקודה. ראוי שתבינו כי "מלחמת בין המיצרים" שבה נעקרו כמיליון יהודים מבתיהם בגליל ובצפון הארץ, חרבו ונפגעו מאות בתים, נהרגו מאה ושישים אזרחים וחיילים אלפיים ושלוש מאות נפצעו ואלפים לקו בחרדה, תוך הרס הכלכלה והתשתית בגליל, מלחמה זאת היא עונש וגמול ישיר על הפקרת האחים ומסירת חבלי מולדת לאויב הישמעאלי.
אני מניח כי בקרוב יחל תהליך של חשבון נפש בקרב הציבור היהודי הרחב בבחינת: "ויאמרו איש אל אחיו אבל אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו על כן באה הצרה הזאת" (בראשית מ"ב, כ"א). ההתפכחות מרה תהיה, כי צרות רבות נוספות יבואו ויגמדו את צרת אב תשס"ו.
ואולי גם הציבור הדתי- לאומי, הלא הוא האח ראובן המתחסד: "הלא אמרתי אליכם  אל תחטאו בילד ולא שמעתם וגם דמו הנה נדרש" (שם שם כ"ב).
אותו ראובן שלאחר מעשה הכין ושלח "במסירות נפש" "למען אחי" עוגות ומרק חם לפליטים האומללים בבתי המלון בירושלים ועשה "מעשי חסד מופתיים" של העסקת טפם, אולי גם הוא ייצא מהבועה ויתחיל לראות את המציאות המרה.
בעיצומה של המלחמה בה נהרגים מיטב בנינו בבינת ג´ביל ובמרון א-ראס בתל חי ובואדי סלוקי קם ראש ממשלת הזדון ומודיע בשער בת רבים שמלחמת הגבורה של נערינו תחזק את ידיו ותאפשר לו לבצע את השלב הבא במכירת הארץ לישמעאלים: "ההתכנסות". והפעם שומו שמיים, עומדים למכור. לא את יוסף הצדיק אלא את ראובן בכורנו בכבודו ובעצמו.
ואם היה מי שציפה שאחרי ההצהרה המתועבת של האוויל המשריש תזדעזע ותרעד הארץ הרי שהוא התבדה. קראתי את ההתבטאויות של התמימים במחנה הכתום הטומנים ראשם בחול וטוענים שההתבטאות של אולמרט היא טיפשות שאף אחד לא מתייחס אליה ברצינות. עיניכם טחו מלראות את האמת האכזרית. גם כאשר עלתה תוכנית "ההתנתקות" טענו "הממלכתיים" מנהיגיהם ורבניהם כי זה לא רציני וזהו ספין של אריק שרון "והיה לא תהיה", וכולנו יודעים איך זה הסתיים. כפי שצפיתי רוב העדר הממלכתי התקבץ והחל לפעות: יש לשמור בכל מחיר על האחדות, ובוודאי שבעת מלחמה "זו לא העת לחשבונות". ולא פלא שבראש הנחלצים לטהר את השרץ ולהסתיר את האמת המרה היו ח"כ אפי איתם והרב אלי סדן מהמכינה הקדם צבאית בעלי, אלה שהכשילו את מאבקנו בגוש קטיף ושיתפו פעולה עם אריק שרון.

אך דבר לא יעזור. עונשים נוספים יגיעו ובמהרה עוד תתגעגעו לימי אב תשס"ו. יש לשוב מהדרך הרעה ולהתחיל בתהליך של פיכחון. קחו דוגמא מהאישה המדהימה שושי גרינפלד שאמרה דברים אמיצים ביותר בעת הלווית אחיה יהודה הי"ד שנפל במלחמה. הקינה של שושי עוד תילמד בספרי הלימוד של ילדינו בעתיד.
יש להכריז מלחמת חורמה על אולמרט וחבר מרעיו גם בעת מלחמה נגד האויב הערבי ולפעול כדי להפילם. הגיעה העת שלצבא יתגייסו בני ה"אליטות" המשתמטים, כולל בניו של אהוד אולמרט. במקביל יש לחזק את אחינו במאחזים ובהתנחלויות בחומר וברוח כי בקרוב מאוד יופיעו הטורים השחורים של קלגסי היס"ם במעלה רחבעם, בחוות סקאלי, בחוות רונן ובחוות מעון.
הכותב בדם ליבו אחיכם אריה יצחקי מגוש קטיף שנמכר לישמעאלים, לא שכח ולא סלח.


גדוד 21 בעקבות לוחמים

גדוד 21 בעקבות לוחמים מאת אריה יצחקי

גדוד חי"ר 21 הוקם ב- 25 בדצמבר 1947 כגדוד ג´ של חטיבת "לבנוני", והיה אחד מהגדודים הסדירים הראשונים של ארגון "ההגנה"...מידע נוסף

 

עלילות הסטן והתרנגולת

עלילות הסטן והתרנגולת  מאת דב דורון

סיפור מלחמת העצמאות בירושלים מזווית שלא סופרה עד היום – כפי שחווה אותה חייל פשוט (חפ"ש) בקו האש- בחזית העירונית....מידע נוסף

 

שלדים בארון

שלדים בארון מאת אריה יצחקי

ההיסטוריה הכתובה והנלמדת במדינת ישראל היא היסטוריה כוזבת ושיקרית שכל דמיון בינה לבין המציאות מקרי בהחלט. ...מידע נוסף

 

222 הימים של כפר דרום

222 הימים של כפר דרום מאת אריה יצחקי

שלושה חודשים רצופים של הגנה על יעד מבוצר מול הפגזות כבדות, מטחי ירי ביום ובלילה וארבע התקפות רצופות של כוחות משולבים של חי"ר ושריון,...מידע נוסף